Design a site like this with WordPress.com
Alustamine

Mõrad südameluus

Colleen Hoover
2021
Kirjastus Pegasus

Beyah on omapäi kasvanud ning leidnud suveks elukoha oma isa juures. Samson on pärit jõukast kodust. Saatuse tahtel on neist saanud selleks suveks naabrid. Noorte vahele tekivad peadpööritavad tunded. Kuna mõlemad peavad suve lõpuks kolima riigi eri otstesse, otsustavad nad liikuda oma suhtega tasa ja targu. Saatusel on neile aga hoopis teised plaanid, mis mõlema elu peapeale pöörab. Kas armastus on tõesti see, mis alati võidab?

Colleen Hoover on minu vaieldamatu lemmik armastusromaanide autor. Selle raamatu kätte võtmine võttis mul oodatust kauem. Kui raamat aga loetud sai, oli seda pikalt raske unustada. Beyah ja Samsoni lugu läks hinge ja pani neile raamatu lõpuni südamest kaasa elama

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna keskraamatukogust, lasteraamatukogust ja Uuemõisa raamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

“After We Collided”

Anna Todd
2014
Kirjastus Simon & Schuster

Peale Hardini kohutavat tegu on Tessal raske talle andestada. Hardin annab lubadusi ja siis murrab neid veel ja veel ja veel. Aga ometi ei suuda Tessa Hardinita olla. Hardin püüab kogu hingest Tessale tõestada, et ta suudab muutuda, olenemata sellest, teeb ta vigu rohkem kui peaks. Nad on erinevad kui öö ja päev, siiski ei saa nad ilma teineteiseta. Isegi kui see tähendab pidevalt üksteisele haiget tegemist, seejärel kirglikku leppimist ja uuesti haiget tegemist. Tessa on väsinud Hardini saladustest ja vihapursetest, aga minema jalutamine ei ole nii lihtne. Eriti kui Hardin on see, kes paneb Tessat tundma elavana. Kas Hardin muutub, kas ta on üldse võimeline muutuma?

Kahjuks ei ole Anna Todd’i “After”i sarja tõlgitud eesti keelde peale esimese osa “Pärast”. Küll aga on võimalik need inglise keeles läbi lugeda.

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

“Isegi kui ma kukun”

Abigail Johnson
2022
Kirjastus Ersen

Brooke on mõrvari õde. Peale seda kohutavat päeva, kui ta vend Jason tunnistas üles enda parima sõbra Calvini tapmise, ei suhtuta Brooke’i ega tema perekonda nii nagu varem. Pidevalt saadavad neid inimeste viha täis pilgud ja halvustavad sosinad.
Süütunne, mis Brooke’i endas kannab on hoomamatu ning kui ta kohtab ühel vihmasel päeval Heathi, Calvini nooremat venda, otsustab neiu talle küüti pakkuda. Brooke’il ei ole kellegagi enda mõtteid ega muresid jagada.. tuleb välja, et Heathil niisamuti. Kuidas rääkida Heath’iga nii, et süütunne ei varjutaks iga lauset? Ja kuidas suudab Heath näha Brooke’is kedagi muud peale mõrvari õe?
Kõigest hoolimata tekivad tunded, mida on keeruline tunnistada.. nii endale kui ka teistele. Kuidas nad seletavad seda enda perekondadele?

Brooke süütunne ja Heath’i lein haarasid mind endasse. Elasin nende loole kaasa ning kurvastasin koos nendega. Uued saladused, mis mõrvale eelnesid, üllatasid mind. Mõrv oli kohutav, aga uus paljastus veel hirmsam.

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

“Õed hundid”

Kimberly Brubaker Bradley
2021
Kirjastus Hea Lugu

Kümneaastasel Dellal on vaid tema vanem õde Suki. Suki on see, kes Dellat kaitseb ja tema eest hoolitseb. Aga kes kaitseb ja hoolitseb Suki eest? Tüdrukute ema kannab vanglakaristust, sest küpsetas metat. Ema uus mees, kelle juures tüdrukud elasid tahtis Dellaga teha midagi kohutavat, tüdrukud pidid sealt põgenema. Nad sattusid politseisse, ajutisse peatuspaika ja sealt asendusperre. Kuidas olla normaalne laps, kui sul pole varem selleks kunagi võimalust olnud? Kui Suki teeb enesetapukatse variseb Della maailm kokku – tema turvaline keskkond oli Suki.. ja Suki oli katki.

Emotsionaalselt väga raske lugeda teades, et selline asi ei juhtu vaid raamatutes vaid on meie ümber rohkem kui arvata oskame. Nii Della kui Suki olid nii vaprad ja hakkajad, olenemata sellest, et mõlemad elasid üle palju traumeerivaid kogemusi. Silmi avav raamat nii noortele kui ka vanematele.

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust, lasteraamatukogust ja Uuemõisa raamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

“Kui armastus külmutab südame”

Koidu V. G. Ferreira
2022
Kirjastus Koidev OÜ

Rosalina kuuleb lumesajus helisevaid hääli, tunneb tuisu kutset ja ei tunne külma.. peaaegu kunagi. Küll aga kui ta silmad kohtusid Aideniga, sai ta teada, mis tähendab tunda külma. Ja kui Aidenit puudutades tekkis ta kehale jääkirmetis, tekitas see palju küsimusi neis mõlemas. Kelle pöörduda murega, mida ei ole võimalik seletada ilma, et sind ei peetaks hulluks? Rosalina on enesekindel ja kartmatu. Kuigi tema saatus on ammu enne teda paika pandud, on ta otsustanud sellele vastu seista.. maksku see, mis maksab.

Raamat püüab pilku oma ilusa talvise kaanepildiga. Väga fantaasiaküllane noorteromaan, mis keset kuuma Eesti suve toob endalegi külmavärinad peale. Natuke Frozenit, peotäis Tuhkatriinut ja kokku saabki väga huvitava loo. Raamat lõppes põnevalt ja ootan huviga uue osa ilmumist. Varasemalt sama autori poolt ilmunud Domineeriva värvi sari oli samuti väga põnev lugemine.

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust, lasteraamatukogust ja Uuemõisa raamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

“Mul hakkasid päevad”

Marilyn Jurman
2021
Kirjastus Marilyn Jurman

Kui Sass end lugejatele tutvustab on ta 14-aastane 8. klassi õpilane. Tal on peaaegu kõik oma “esimesed” asjad tegemata, mis käib ühe teismelise elu juurde. Kuna Sassi ema on tihti tööl, peab tüdruk kõigega üksi hakkama saama. Selles raamatus võttis ta meid kaasa ja viis läbi teismeeas kogetud tõusude ja mõõnade, millega on lugejatel võimalik samastuda.

Minu arvates on see raamat suureks kasvamisest. See annab aimu nii noores eas kogetud rõõmudest, kui ka suurematest probleemidest. Raamat juhib tähelepanu väga tõsistele murekohtadele tänapäeva teismeliste ja ka vanemate inimeste seas, näiteks: depressioon, söömishäired, alkohol ja narkootikumid, seksuaalne ärakasutamine. See raamat on väärt lugemine nii noortele kui ka vanematele, et teatud ohumärke näha ja ära tunda. Et noored oskaks hoiduda ja abi paluda ja, et vanemad oskaks aidata ja toeks olla.
#eionei

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust, lasteraamatukogust ja Uuemõisa raamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

Saada pilte

Lauren McLaughlin
2021
Postimehe kirjastus

“Tüdrukud on poistest tugevamad. Võib-olla ei jää neil muud üle.”
Suze, Nikki, Ani ja Lydia on parimad sõbrannad, kes on andnud üksteisele lubaduse alati teineteisele olemas olla. Kui aga Suze tüdrukutele noa selga lööb, hakates käima kooli eliitmaadleja ja suurima mölakaga, ei suuda tüdrukud seda andestada. Asjad ei ole aga nii nagu esmapilgul paistavad. Suze on langenud alatu ahistaja ja väljapressija küüsi. Kellelt abi otsida, kui ta sinu iga liigutust jälgib? Kuidas tõestada enda süütust maailmas, kus ohver on alati süüdi?

“Saada pilte” käsitleb paljusid päevakajalisi teemasid. Erinevad mõnuained, seksuaalne ahistamine ja ärakasutamine, manipuleerimine, küberkiusamine, rassism. Oli kurb lugeda ja mõelda, et kuigi autor on öelnud, et kõik tegelased ja lood on välja mõeldud, on siiski suurel osal tõepõhi all. Selliste suurte probleemidega silmitsi seisjaid on tänapäeval palju. Hea on aga see, et ka kirjanikud sellele aina rohkem tähelepanu pööravad. See toob need esmapilgul vaid noorte probleemid, ka teisteni. Nii saab hukkamõistmisest lõpuks abistamine ja see on samm lähedamal, et probleemidele lahendus leida.

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust, lasteosakonnast ja Uuemõisa raamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

Vidusilm

Rob Harrell
2021
Kirjastus Hea Lugu

Ross on seitsmenda klassi õpilane, kes saab ühel Halval Päeval teada, et tal on haruldane silmakasvaja. Kõige rohkem tahaks ta olla normaalne, ometi saab temast koolis “see vähiga poiss”. Kuidas tulla toime sõprade kaotusega, kiusamise ja tõsise ohuga kaotada nägemine? Ja mis pakub meelerahu selle suure segaduse keskel?

Väga hea lugemine kõigile, kellele raamat kätte satub. Arutab mitut olulist ja kohati ka rasket teemat. Alustades koolikiusamisest, lõpetades raske ja keerulise haigusega. Annab lugejale võimaluse näha ühe vähki põdeva inimese sisse. Raamat pani vahel valjult naerma, teisel hetkel aga kurbusest pisaraid pühkima. Südamesse puges veel seetõttu, et raamat põhineb autori enda elukäigul.
Soovitan väga!

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogu lasteosakonnast ja Uuemõisa raamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

Täna. Õhtul. Homme

Rachel Lynn Solomon
2021
Tänapäev


Rowan Roth ja Neil McNair on võistelnud kõiges, mis vähegi pähe tuleb. Aastaid on neid hoidnud sihil vajadus teisest parem olla. Kordamööda on nad parimad, kumbki ei lepi teise kohaga. Aga peatselt saabuva lõpuaktusega on see kõik läbi – kogu see rivaalitsemine. Läbi kokkusattumuse otsustavad kaks põlist rivaali aardejahi jaoks enda jõud ühendada. Kõige suurema üllatus tabab neid, kui mõistavad, et neil on rohkem ühist kui eales arvatagi oskasid.

Olen väga õnnelik, et see raamat minuni jõudis. Tõsiselt hea ja humoorikas lugemine, kus ei puudu ka killuke teismelistele omasest naiivsusest. Tore, et autor tutvustab enda armastusromaanis ka Rowani suurt armastust armastusromaanide vastu ja, kes teab, ehk sai ka Nora Roberts mõne uue lugeja. 🙂

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust ja Uuemõisa raamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

“Varjajad”

Agnes Kolga
2017
Kirjastus Tänapäev

Kaspar ja Kerli on olnud parimad sõbrad juba aastaid. Harjunud üksteisele kõigest rääkima ja kõike koos tegema. Nende päevi saatis ka süütu flirt, mille teised tihti viltu vaatasid. Küll aga, kui klassi saabub uus tüdruk, toob see kaasa rohkem pinget, kui arvata võiks. Kuidas jõuda selgusele, kas tunded, mis sees möllavad on suurest sõprusest või midagi hoopis enamat?

Minu jaoks huvitav raamat, teema ja autor. Autorit mäletasin juba Wattpadi aegadest ja kui nüüd tema raamat kätte sattus, pidin seda kindlasti lugema. Meeldivalt kirjutatud ja hea lugeda. Kuigi raamatu sisu oli juba poole pealt küllaltki etteaimatav, on see põnev lugemine sellegipoolest.

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust, lasteraamatukogust ja Uuemõisa Raamatukogut.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee