“Mul hakkasid päevad”

Marilyn Jurman
2021
Kirjastus Marilyn Jurman

Kui Sass end lugejatele tutvustab on ta 14-aastane 8. klassi õpilane. Tal on peaaegu kõik oma “esimesed” asjad tegemata, mis käib ühe teismelise elu juurde. Kuna Sassi ema on tihti tööl, peab tüdruk kõigega üksi hakkama saama. Selles raamatus võttis ta meid kaasa ja viis läbi teismeeas kogetud tõusude ja mõõnade, millega on lugejatel võimalik samastuda.

Minu arvates on see raamat suureks kasvamisest. See annab aimu nii noores eas kogetud rõõmudest, kui ka suurematest probleemidest. Raamat juhib tähelepanu väga tõsistele murekohtadele tänapäeva teismeliste ja ka vanemate inimeste seas, näiteks: depressioon, söömishäired, alkohol ja narkootikumid, seksuaalne ärakasutamine. See raamat on väärt lugemine nii noortele kui ka vanematele, et teatud ohumärke näha ja ära tunda. Et noored oskaks hoiduda ja abi paluda ja, et vanemad oskaks aidata ja toeks olla.
#eionei

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust, lasteraamatukogust ja Uuemõisa raamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

Saada pilte

Lauren McLaughlin
2021
Postimehe kirjastus

“Tüdrukud on poistest tugevamad. Võib-olla ei jää neil muud üle.”
Suze, Nikki, Ani ja Lydia on parimad sõbrannad, kes on andnud üksteisele lubaduse alati teineteisele olemas olla. Kui aga Suze tüdrukutele noa selga lööb, hakates käima kooli eliitmaadleja ja suurima mölakaga, ei suuda tüdrukud seda andestada. Asjad ei ole aga nii nagu esmapilgul paistavad. Suze on langenud alatu ahistaja ja väljapressija küüsi. Kellelt abi otsida, kui ta sinu iga liigutust jälgib? Kuidas tõestada enda süütust maailmas, kus ohver on alati süüdi?

“Saada pilte” käsitleb paljusid päevakajalisi teemasid. Erinevad mõnuained, seksuaalne ahistamine ja ärakasutamine, manipuleerimine, küberkiusamine, rassism. Oli kurb lugeda ja mõelda, et kuigi autor on öelnud, et kõik tegelased ja lood on välja mõeldud, on siiski suurel osal tõepõhi all. Selliste suurte probleemidega silmitsi seisjaid on tänapäeval palju. Hea on aga see, et ka kirjanikud sellele aina rohkem tähelepanu pööravad. See toob need esmapilgul vaid noorte probleemid, ka teisteni. Nii saab hukkamõistmisest lõpuks abistamine ja see on samm lähedamal, et probleemidele lahendus leida.

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust, lasteosakonnast ja Uuemõisa raamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

Vidusilm

Rob Harrell
2021
Kirjastus Hea Lugu

Ross on seitsmenda klassi õpilane, kes saab ühel Halval Päeval teada, et tal on haruldane silmakasvaja. Kõige rohkem tahaks ta olla normaalne, ometi saab temast koolis “see vähiga poiss”. Kuidas tulla toime sõprade kaotusega, kiusamise ja tõsise ohuga kaotada nägemine? Ja mis pakub meelerahu selle suure segaduse keskel?

Väga hea lugemine kõigile, kellele raamat kätte satub. Arutab mitut olulist ja kohati ka rasket teemat. Alustades koolikiusamisest, lõpetades raske ja keerulise haigusega. Annab lugejale võimaluse näha ühe vähki põdeva inimese sisse. Raamat pani vahel valjult naerma, teisel hetkel aga kurbusest pisaraid pühkima. Südamesse puges veel seetõttu, et raamat põhineb autori enda elukäigul.
Soovitan väga!

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogu lasteosakonnast ja Uuemõisa raamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

Täna. Õhtul. Homme

Rachel Lynn Solomon
2021
Tänapäev


Rowan Roth ja Neil McNair on võistelnud kõiges, mis vähegi pähe tuleb. Aastaid on neid hoidnud sihil vajadus teisest parem olla. Kordamööda on nad parimad, kumbki ei lepi teise kohaga. Aga peatselt saabuva lõpuaktusega on see kõik läbi – kogu see rivaalitsemine. Läbi kokkusattumuse otsustavad kaks põlist rivaali aardejahi jaoks enda jõud ühendada. Kõige suurema üllatus tabab neid, kui mõistavad, et neil on rohkem ühist kui eales arvatagi oskasid.

Olen väga õnnelik, et see raamat minuni jõudis. Tõsiselt hea ja humoorikas lugemine, kus ei puudu ka killuke teismelistele omasest naiivsusest. Tore, et autor tutvustab enda armastusromaanis ka Rowani suurt armastust armastusromaanide vastu ja, kes teab, ehk sai ka Nora Roberts mõne uue lugeja. 🙂

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust ja Uuemõisa raamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

“Varjajad”

Agnes Kolga
2017
Kirjastus Tänapäev

Kaspar ja Kerli on olnud parimad sõbrad juba aastaid. Harjunud üksteisele kõigest rääkima ja kõike koos tegema. Nende päevi saatis ka süütu flirt, mille teised tihti viltu vaatasid. Küll aga, kui klassi saabub uus tüdruk, toob see kaasa rohkem pinget, kui arvata võiks. Kuidas jõuda selgusele, kas tunded, mis sees möllavad on suurest sõprusest või midagi hoopis enamat?

Minu jaoks huvitav raamat, teema ja autor. Autorit mäletasin juba Wattpadi aegadest ja kui nüüd tema raamat kätte sattus, pidin seda kindlasti lugema. Meeldivalt kirjutatud ja hea lugeda. Kuigi raamatu sisu oli juba poole pealt küllaltki etteaimatav, on see põnev lugemine sellegipoolest.

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust, lasteraamatukogust ja Uuemõisa Raamatukogut.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

“Täiusliku elu hind”

Liina Vagula
2021
Kirjastus Tänapäev

Ühel hetkel on sul kõik olemas.. ja teisel pole mitte midagi. Carolin ärkas võõras, hirmuäratavas toas. Mööbel on põrandale kinni naelutatud, akende ette löödud puidust lauad ja voodipesu haiseb kopituse järgi. Kuidas ta sinna oli sattunud? Kes? Miks?
Carolin oli hea tüdruk, tal oli armastavad vanemad, head sõbrad ja äge kool. Tal oli kõik hästi, alati. Kui valus reaalsus hakkab kohale jõudma, mõtleb neiu, mida ta enda senise elu jooksul valesti tegi, et sellises olukorras lõpetas.

Põnev lugemine, mis annab õppetunni, kuidas meie öeldud sõnad ja tehtud (või tegemata) teod teisi mõjutavad. Kas on vaja inimesi hinnata pelgalt välimuse järgi? Või vihata ainult seetõttu, et kõik teised vihkavad? Koolikius on aktuaalne teema ka tänapäeval ja on hea, et sellest antakse märku ka läbi kirjanduse.

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogus ja lasteraamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

“Südame õige kuju”

Jenn Bennet
(2015)
Tõlkinud Liis Konovalov
Heli Kirjastus

Kindlameelne Beatrix Adams on enda selle suve eesmärgiks seadnud võita muuseumi sponsoreeritud stipendiumikonkruss. Ta ei soovi joonistada suvalist molekuli, ta soovib esitada oma tööks lahatud surnukeha. Kuid kaasamõtlejaid tema omapärasele soovile on vähe.
Salapärane ja võluv Jack, linna tuntuim vandaal ja tänavakunstnik, keda otsib politsei. Kuid ka temaga ei ole kõik nii must-valge kui esialgu paistab. Jackil ja tema perel on kiivalt hoitud saladus, millest laiem ring ei tohi teada.
Kui Beatrix ja Jack, juhuste kokkulangevusel (ja tänu Willile), ööbussis kokku satuvad, muudab see elu nende mõlema jaoks. Beatrix saab teada, et kõik reeglid ei vääri alati järgimist. Ja Jack õpib, et mõne inimese jaoks on tasub pingutada.

Kindlasti väga-väga põnev lugemine! Beatrixi hobi organeid joonistada ja nüüd ka päris surnukeha – kummaline aga põnev, sellist pole varem veel kohanud! Ja Jacki hämmastavad tänavajoonistused on kirjeldatud piisavalt detailselt ja lummavalt, et neid ise kuskil suurel seinal ette kujutada, mõtiskledes selle sõnumi üle. Peale suure ja kirgikütva armastusloo on siin aga räägitud ka vaimsest tervisest, skisofreeniast ja katkistest peresuhetest, mis omavad lastel suurt mõju.

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

“Tontide linn. Teine raamat miss Peregrine´i ebatavalistest lastest”

Ransom Riggs
(2015)
Tõlkinud Kristina Uluots
Kirjastus Tiritamm

Raamat, milles jätkub noore Jacob Portmani seiklus. Seekord viib tee teda hoopis sõja aegsesse Londonisse. Seal on neil vaja leida ravim, mis aitaks miss Peregrine´i taas endiseks muuta. Küll aga lasub Jacobil suur vastutus, lisaks hirmsale sõjale, varitsevad neid ka muud ohud, mis on nähtavad vaid Jacobile. Kuidas see suur seiklus ja väljakutse peategelase ning tema ebatavaliste sõprade jaoks lõppeb, saad teada raamatust.

Taaskord on raamat illustreeritud kõhedust tekitavate fotodega, mis annavad raamatule ja, ka loole endale, hoopis rohkem isikupära. Raamatu lõpus on ka nimekiri inimestest, kelle kogutud fotosid on kasutatud. Fantaasiamaailm, kuhu autor meid taas viib on põnev lugemine nii noortele, kui ka täiskasvanutele.

Raamatut saab laenutada Uuemõisa raamatukogust, Haapsalu raamatukogu lasteosakonnast ja Ridala raamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

“Domineeriv värv. Tumepunane”

Koidu Ferreira
(2017)
Kirjastus Varrak

Inimkond rikkus maa ja selle tagajärjel elab järelejäänud ühiskond maa-all, ilmetutes baasides. Päevasel ajal on maal käimine võimatu, sest kõrvetav päike on surmav.
Ühel öisel retkel saab Cordevia hammustada salapäraselt mürgiselt liblikalt, mida ei oleks tohtinud eksisteeridagi, sest elusloodust enam ei olnud. Cordevia elu päästab veelgi salapärasem ja müstilisem Clay, kes ilmus välja eikusagilt ja, kes on nii vastupandamatu, et enne kui tüdruk ise mõistab, mis temaga toimub, on ta ülepeakaela armunud. Aga armastus Clay vastu võib tuua rohkem südamevalu kui rõõmu.

Vau! Ütlen päris ausalt, et nii head Eesti kirjaniku fantaasiaromaani ei ole ma varem lugenud. Olen täiesti lummatud ja peaaegu sama vaimustuses Clayst nagu on Cordevia! Ootan suure huviga järgnevate raamatute lugemist.

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust, lasteraamatukogust ja Uuemõisa raamatukogust.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

“Viimane hingelind”

Berit Sootak
(2019)
Kirjastus Raudhammas

Mirtel oli kõigest gümnaasiumiealine, kui ta saadetakse ravile Veriora kliinikusse, diagnoosiks vaimuhaigus. Nooruk, kes on aastaid arvanud, et ta ei kuulu kuskile ja on paras friik, leiab endale lõpuks oma koha.
Uueks nimeks Säde, avastab ta maailma, millest ei oleks osanud unistadagi ja tutvub inimestega, kes muudavad ta elu täielikult.

Raamat, mille kaanepilt tekitas minus huvi, siis kui seda juba esimesel korral nägin. Lugema hakates huvitas mindki, mis veider koht see Veriora on ja, mis inimesed seal elavad. Ja miks see nii suur saladus ja peidetud koht oli? Arvan, et ühe Eesti fantaasiaromaani kohta, on see väga hästi ja põnevalt kirjutatud. Ootan huviga, mil mul avaneb võimalus, et teist osa lugeda.

Raamatut saab laenutada Lääne Maakonna Keskraamatukogust ja lasteosakonnast.

Broneeri raamat siin → lugeja.ee

Create your website with WordPress.com
Alustamine